Audiobook na Amazonie.

Dzięki Amazonowi, mamy możliwość wydania ebooka, książki papierowej czy też zeszytu. Rzadko jednak ktoś wie, że Amazon posiada również serwis, który pozwala na wydanie audiobooka. Jest to serwis http://www.acx.com. Jednym z moich z wielu małych błędów na początku rozpoczęcia przygody z Amazonem był fakt, że nie publikowałem audiobooków i traciłem możliwość większego zarobku. Szybko jednak, ten błąd naprawiłem i dzięki czemu zyskałem drugi dochód pasywny.

Jak wygląda proces?

Publikowanie audiobooków jest dużo prostsze niż proces wydania ebooka. Wystarczy mieć już opublikowanego ebooka przez KDP i można rozpoczynać proces publikacji na ACX. Oczywiście nie obyłoby się bez jakichkolwiek trudności… ACX na ten moment zezwala na sprzedaż audiobooków przez osoby które mieszkają w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz Kanadzie. Jest kilka sposobów aby przejść ten proces mieszkając w Polsce, sam mieszkam w Polsce i sprzedaje na ACX. Procesy te opisuje w moim kursie który tworzę oraz częściowo dzielę się wiedzą w moim ebooku który również polecam na start z Amazonem.

Wydany audiobook jest dostępny do kupienia na listingu Amazona, Audible.com oraz na iTunes. W pierwszym miesiącu nie byłem pewny czy otrzymam wypłatę bo testowałem ten sposób, zarobiłem wtedy 1200zł. Za pierwszy miesiąc, przy 2 audiobookach! Jestem pewny że wydając audiobooki jesteśmy w stanie bez problemu przekroczyć dochody które otrzymujemy na KDP.

Ile to kosztuje?

Publikowanie na ACX jest bezpłatne. Podobnie jak w KDP, dzielimy się royality z ACX. Niestety tutaj już otrzymujemy zaledwie 40% z przychodu, 60% zabiera ACX. Różnicą jest to że audiobooki są droższe i cenę ustala samo ACX. Dzięki temu możemy zarobić znacznie więcej. Ceny audiobooka nie możemy zmieniać i jest zależna od długości audiobooka, im dłuższa książka tym więcej zarobimy. Przykładowo, audiobook który trwa dłużej niż 3 godziny kosztuje około 15 dolarów.

Koszt narracji zwykle waha się w granicach 30-50 dolarów za godzinę. Dokładną cenę ustalamy z narratorem którego wybierzemy na serwisie ACX lub po za. Jest również możliwość opcji 50/50 gdzie dzielimy na pół zarobki z narratorem, czego nie polecam. Dużo lepiej zainwestować i otrzymywać całe royality niż dzielić je przez kilka lat z narratorem tracąc setki dolarów.

Dodatkowym kosztem jest już tylko stworzenie lub dostosowanie okładki pod standardy ACX oraz potencjalna wymiana opinii które otrzymujemy za darmo z tego serwisu. Audiobook na Amazonie to świetna sprawa bo dajemy potencjalnemu klientowi dodatkowy wybór formatu naszej książki.

Plusy

 • Możliwość dużego zarobku.
 • Dochód w zupełności pasywny.
 • Prosta obsługa.
 • Wypłaty co miesiąc.
 • Świetne wsparcie supportu.

Minusy

 • Zarobki widzimy dopiero na koniec miesiąca (widoczna jest jedynie ilość sprzedaży).
 • Proces całej publikacji do wydania jest długi (1-2 miesiące).
 • ACX ustala koszt audiobooka.
 • Nie każdy ma możliwość sprzedaży w tym serwisie na ten moment.

Czy Ty uważasz że jest to dobry biznes? Daj znać w komentarzu. Ja z czystym sumieniem stwierdzam że tak.

 

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

  3 replies to "Czy warto wydać audiobooka na Amazonie?"

  • […] dziennie. Na obecną chwilę mam ich około 400. Teraz większość czasu poświęcam na ebooki i audiobooki bo dają mi dużo większe zyski ale to temat na osobny […]

  • Kasia

   Kupiłam już kilka kursów jeśli chodzi o Amazon, lecz kurs Mariusza różni się od innych gdyż pokazuje praktyczne rozwiązania, które pomagają podnieść sprzedaż! Naprawdę wszystko jest konkretnie opisane. Znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dodatkowo Mariusz jest bardzo pomocny i pomaga rozwiązać wszelkie problemy! Najbardziej jednak zaskoczyły mnie audiobooki, ponieważ nie znalazłam kursu, który o tym mówi a ledwo po wydaniu audiobooka po 2 dniach miałam już 5 sprzedaży. Dla mnie to niesamowite! To na pewno nie były zmarnowane pieniądze. Jestem pewna, że osiągne sukces.

   • Mariusz Bernacki

    Dziękuję za tak miłe słowa 😊 oby tych sukcesów było coraz więcej 🔥 cieszą mnie mega informację o tym że kursanci mają sprzedaże po moim kursie ☺️

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.