Jak kupić Bitcoina?

Dzisiejszy materiał nie będzie dotyczył serwisów Print On Demand, a poświęcam go w pełni na temat kryptowalut, a dokładniej procesu zakupu Bitcoina na giełdzie. Sami prosiliście o takie materiały w komentarzach, więc voilà :).

Sposób przedstawiony w materiale, można zastosować do każdej dostępnej kryptowaluty, na serwisie Bitbay. Jednak pamiętaj, że ten materiał ma charakter czysto informacyjny i przedstawia moją subiektywną opinię na ten temat.

Pierwszym krokiem, będzie rejestracja w serwisie BitBay, jest to prosty proces, więc go nie pokazuję. Serwis jest polską platformą, więc tym bardziej jest łatwo się na nim poruszać. Po rejestracji (KYC – Know Your Customer) , konieczne jest zweryfikowanie się. Tutaj już proces jest trudniejszy i dłuższy ale niezbędny, bo tak kontrolowane są giełdy w obecnych czasach.

Czy jest to bezpieczne? W internecie nic nie jest bezpieczne i nawet najlepiej chronione serwisy, mogą zostać zhakowane (miej to na uwadze). Tak obecnie wygląda rejestracja, na każdej giełdzie kryptowalut. Są sposoby, aby otrzymać BTC anonimowo np. za pośrednictwem kantorów kryptowalut, o czym może kiedyś coś stworzę :).

 

Po pozytywnym przejściu weryfikacji, możemy się zalogować na swoje konto i zobaczyć jak wygląda interfejs giełdy, portfela i ustawień. Moim zdaniem, jest naprawdę przyjemny i łatwo jest, używać tej giełdy, w celu dokonania transakcji. Ja jestem na tej giełdzie od początku roku 2018, bo właśnie tam zakupiłem swoją pierwszą część Bitcoina i innych krypto.

Wpłacić środki w złotówkach, na konto giełdy, możemy za pomocą karty płatniczej lub przelewu bankowego. Polecam wybrać opcję przelewu bankowego, gdyż jest ona w pełni darmowa. Płatność kartą płatniczą to już prowizja w wysokości: 2.99%. Jednak środki lądują na Twoim koncie niemalże natychmiast i tej metody użyłem teraz, przy małej kwocie. Normalny przelew bankowy, to już dłuższy czas oczekiwania, bo do około 24h, jednak darmowy.

Gdy mamy już PLN na swoim koncie, możemy zakupić wybraną przez nas kryptowalutę. Ja wybrałem oczywiście Bitcoina. Zakupu można dokonać w ekspresowym tempie, za pomocą “Szybkiej transakcji” lub “Wystawić ofertę“. Omawiam to dokładniej w materiale video. Ja na cele materiału, skorzystałem z opcji szybkiej transakcji i za 100 zł otrzymałem zaledwie 0.00046663 BTC. Jest to oczywiście mega mała część Bitcoina, bo na daną chwilę koszt jednego BTC to 214 tysięcy polskich złotych.

Bardzo ważną informacją jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia konta na giełdzie. Weryfikacja dwustopniowa, a dokładniej Google Authenticator. Moim zdaniem, jest to pierwsza rzecz, którą należy zrobić po pierwszym zalogowaniu się na nowe konto. Oczywiście nie chroni nas to w pełni ale znaaacznie utrudnia możliwość dostępu do Twojego konta, osobie niepożądanej. Materiał o tym, jak używać tej aplikacji, będzie lub już jest dostępny na moim kanale YouTube.

Pamiętaj, że nie warto trzymać pieniędzy na żadnej giełdzie, dłużej niż to wymagane. Przy małych kwotach nie ma dużego ryzyka ale im większe kwoty, tym szybciej powinniśmy dane kryptowaluty, przesłać na swój portfel np. Exodus lub na portfel sprzętowy np. Ledger. Ja używam zarówno Ledgera, jak i Exodusa ale i też testowałem inne portfele kryptowalut.

Jeśli podoba Ci się taki content, na moim blogu i kanale YT, to koniecznie daj znać w komentarzu, nie zapomnij również zasubskrybować kanału YT :).

 

🔥 Tutaj kupisz swoje pierwsze kryptowaluty: https://auth.bitbay.net/ref/mOHYvP

[video_player type=”youtube” youtube_show_title_bar=”Y” style=”1″ dimensions=”853×480″ width=”853″ height=”480″ align=”center” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ ipad_color=”black”]aHR0cHM6Ly95b3V0dS5iZS9tVXJnc1lFMi1xNA==[/video_player]

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 DARMOWA Grupa Wsparcia Na Facebooku: https://mariuszbernacki.pl/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: https://mariuszbernacki.pl/ebook
🎁 DARMOWY KURS MERCH BY AMAZON: https://mariuszbernacki.pl/merchbyamazon

💿 Kurs Reklamy Amazon KDP: https://mariuszbernacki.pl/kurs-reklamy-amazon-kdp/
📀 Kurs Amazon Kindle Project: https://mariuszbernacki.pl/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: https://mariuszbernacki.pl/kurs-kids-book-project
📀 Kurs Activity Book Project: https://mariuszbernacki.pl/abp

Book Bolt: https://mariuszbernacki.pl/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: https://mariuszbernacki.pl/publisherrocket
🖥 KDSPY: https://mariuszbernacki.pl/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: https://mariuszbernacki.plpuzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: https://mariuszbernacki.pl/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: https://mariuszbernacki.pl/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: https://mariuszbernacki.pl/canvapro

🔥 BitBay: https://auth.bitbay.net/ref/mOHYvP

➡️ Mój kanał YouTube: https://mariuszbernacki.pl/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: https://mariuszbernacki.pl/instagram

 

Uwaga! : To video/artykuł i jego treść nie są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Ta treść ma charakter informacyjno – edukacyjny i jest wyrazem moich osobistych poglądów. Treści te mogą być pomocne w zarabianiu. Nie stanowią one jednak porad inwestycyjnych. Żadna z instrukcji i filmów przedstawionych nie daje gwarancji zysku, ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te nie są gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Także ja nie gwarantuje Tobie ani zysku, ani odzyskania wkładu.

Dlatego wpłacając pieniądze do któregokolwiek programu/firmy/kupując kryptowaluty bądź świadomy/a istniejącego 100% ryzyka.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.