[video_player type=”youtube” youtube_show_title_bar=”Y” style=”1″ dimensions=”853×480″ width=”853″ height=”480″ align=”center” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ ipad_color=”black”]aHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vd2F0Y2g/dj1lS1NXLVhnVkpPbw==[/video_player]

 

 

Zacznijmy od Amazona

Co to jest Amazon? Jest to największy na świecie sklep internetowy w którym możemy kupić praktycznie wszystko. Niestety, w Polsce wiedza o Amazonie jest wciąż. Amazon posiada magazyny w Polsce które zajmują się przechowywaniem produktów dla rynku w Niemczech. Możemy oczywiście kupować na Amazonie ale musimy pamiętać o tym że koszty wysyłki będą dość wysokie. Moim zdaniem na 99,9% Amazon kiedyś utworzy rynek na nasz kraj, dzięki czemu zdeklasuje naszego polskiego giganta alle…

Sprawdź jak wygląda ten serwis wchodząc na stronę: Amazon.com

Amazon KDP, czyli Kindle Direct Publishing. Jest to platforma dzięki której mamy możliwość publikacji ebooków, książek papierowych oraz innych produktów papierowych takich jak np. zeszyty.

KDP przedstawia nam krok po kroku czynności które musimy wykonać aby wydać książkę lub zwykły produkt jak zeszyt w linie, kratkę czy też po prostu pusty zeszyt do rysowania dla dzieci. Amazon jest w całości po angielsku co niektórym może sprawić problem. Jeśli jesteś zainteresowany tym rodzajem biznesu a Twój angielski jest bardzo słaby lub go po prostu nie znasz to radze Ci już dziś poznać chociaż podstawy, będzie Ci dużo prościej zacząć. Posiłkować można się tłumaczami np. od Google. Stanowczo odradzam używania tych automatycznych, które tłumaczą całą stronę, mogą one czasem coś przekręcić a później jest problem podczas publikacji produktu przez KDP.

Dochód Pasywny

Dzięki KDP, mamy możliwość osiągnięcia dochodu pasywnego bez wkładu finansowego. Jeśli chcemy zarabiać szybciej i więcej to oczywiście, musimy zainwestować pieniądze które prędzej czy później zaczną się zwracać.

Sposób na zarabianie bez wkładu finansowego, to tworzenie zeszytów np. w linię czy kratkę, z ciekawą, śmieszną czy motywacyjną okładką. Okładki tworzymy w programach graficznych typu Photoshop czy też darmowy Gimp. Możemy również skorzystać z serwisów które pomagają w tworzeniu okładek, dobrą opcją jest strona Canva.com. Aby stworzyć środek czyli z ang. interior potrzebujemy jednego z gotowych wzorów które zamieszczam dla moich kursantów w kursie Amazona, możemy je edytować lub tworzyć samemu od początku. Po stworzeniu okładki i środka naszego zeszytu wystarczy go wysłać poprzez KDP i voilà, gotowe. Oczywiście jeden produkt nie przyniesie nam milionów. Powtarzając tą czynność i tworząc dobre jakościowo produkty po jakimś czasie możemy zacząć na prawdę dobrze zarabiać a przynajmniej dorabiać sobie dodatkowe pieniądze do wypłaty.

Sposób na dochód pasywny z wkładem finansowym jest już nieco trudniejszy i angażujący więcej naszego czasu. Jest to publikowanie ebooków oraz ich papierowych wersji. Wygląda to tak że zlecamy napisanie ebooka na odpowiednim serwisie po wcześniejszym dobraniu odpowiedniej niszy i słów kluczowych. Tworzymy lub kupujemy okładkę naszego ebooka, tak aby była ona w pełni profesjonalna i przyciągająca wzrok. Potrzebujemy również stworzyć przyciągający opis naszego ebooka zachęcający do szybkiego kupna. Jest jeszcze kilka innych ważnych kwestii aby nasz ebook ujrzał światło dzienne i zaczął się sprzedawać na Amazonie ale ten artykuł byłby zbyt długi. Wszystkich kroków uczę w moim Kursie Amazona.

Czy to legalne?

Intryguje Cię zapewne czy jest to legalne? Czy każdy może tak sprzedawać? Moja odpowiedź brzmi prosto: 2 razy TAK ! Jest to w pełni legalne i każdy kto ma ukończone 18 lat może zacząć zarabiać w ten sposób. Jako autorzy podczas sprzedaży otrzymujemy od Amazona tantiemy czyli wynagrodzenie z tytułu wykorzystania naszych prac jakimi są książki. Nie musimy zakładać firmy. Rozliczamy się raz rocznie i to wszystko. Ja sam uważam że jest to jeden z najprostszych i dochodowych biznesów w roku 2019 roku. Pozwala on na dość szybki zarobek pieniędzy bez ogromnego wkładu finansowego. Dzięki Amazonowi jesteśmy w stanie pracować z każdego miejsca na ziemi. Wyobraź sobie miejsce w którym chciałbyś/chciałabyś się znaleźć i stamtąd pracować na laptopie czy też smartfonie, to jest właśnie super !

Moje Zarobki

Poniżej przedstawiam Ci mój raport zarobków na KDP od końca Stycznia. Oczywiście z dnia na dzień zarabiam coraz więcej dzięki publikowaniu nowych zeszytów oraz ebooków.

Natomiast niżej możesz zobaczyć moją pierwszą wypłatę na ACX za audiobooki gdzie posiadałem jedynie 2 audiobooki. Wynagrodzenie jest za miesiąc Luty.

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą na Amazonie, sprawdź mój ebook w którym odpowiadam na 80 podstawowych i zaawansowanych pytań dotyczących publikowania przez Amazon i ACX. Poświęć również chwilę czasu na kolejne posty na moim blogu. Zapewniam Cię że dowiesz się dużo więcej.

Pozdrawiam,

Mariusz Bernacki

 

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

  12 replies to "Amazon KDP – Co to jest? Ile na tym zarabiam?"

  • Krzysztof

   Hej, mam sporo zdjęć, które mógłbym opublikować, ale czy to jest wtedy bardziej ebook czy zeszyt..? Z góry dziękuję za podpowiedź 🙂

   • Mariusz Bernacki

    Cześć Krzysztofie,
    To zależy co chcesz stworzyć 🙂 W przypadku gdy w środku ma być jakaś treść i zdjęcia to można z tego zrobić ebooka i wersję papierową. Opisz proszę co dokładniej chcesz stworzyć 🙂
    Pozdrawiam!

    • Krzysztof

     Treści jako takiej nie planuję, raczej głównie zdjęcia (np miast) i do tego krótki opis. Czyli coś jak album chyba.. 🙂

  • Krzysztof

   Ok, dzięki bardzo 🙂

  • Magda

   Wielkie dzięki! Zabieram się za czytanie Twojego e-booka przewodnika 🙂

  • Łukasz

   A jak wygląda sprawa w przypadku wydania np kalendarza stronnicowego z okładką na każdy miesiąc? Podlega to pod kdp?

  • Danuta

   Hej Mariusz, dziś przypadkiem usłyszałam jakieś magiczne trzy litery KDP. Bardzo mnie to zainteresowało, W tym roku przechodzę na emeryturę i niestety będą to “grosiki”. Piszę do Ciebie ponieważ napisałam bajkę dla dzieci, a właściwie dla bardzo szczególnych dzieci – moich wnuków. Chciałabym ją wydać, ale dowiedziałam się, że nie muszę bo istnieje właśnie coś takiego jak KDP. Powiedz od jakiego kursu mam zacząć i co muszę zrobić aby wystartować. Dziękuję i pozdrawiam Danuta

   • Mariusz Bernacki

    Hej 🙂

    Najlepiej od kursu Amazon Kindle Project, bo jest to kurs publikowania od A do Z na KDP ale i na IngramSpark, który jest świetnym dodatkiem w przypadku książek :). Dodatkowo w tym kursie jest moja pełna pomoc 🙂

    Pozdrawiam!

  • Ewelina

   Czy na kursach są filmy z napisami po polsku? Teksty po polsku? Dostęp dla osób niesłyszących .

   Pozdrawiam ciepło .

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.