Wypłaty na Amazon KDP

Czy warto się zagłębiać w ten temat czy może jednak nie interesować się i po prostu otrzymywać płatność na konto i zamieniać pieniądze wewnątrz banku? Oczywiście że warto rzucić na to okiem. Nie trać pieniędzy, bo właśnie to się dzieje gdy otrzymujesz płatność na swoje konto walutowe w euro i robisz przelew w banku na złotówki. Strata może być baaardzo duża i ja sam doświadczałem jej prawie rok… Myślałem że tak powinno być, a jednak traciłem nieświadomie pieniądze. Teraz gdy wiem to jestem w 100% pewny że zawsze będę postępował tak jak poniżej opiszę.

Wracając jednak do samych wypłat to są one zlecane 60 dni od miesiąca w którym coś zarobiłeś/aś. Przykładowo, jeśli zarabiasz w grudniu to wypłata za ten miesiąc nastąpi pod koniec lutego a dokładniej najprawdopodobniej 29 lutego pieniądze powinny się pojawić na Twoim koncie bankowym. Warto wybrać taki bank, który oferuje w pełni darmowe prowadzenie konta, bo po co masz za to płacić? To bank na Tobie zarabia, “pożyczając” Twoje pieniądze a gdy Ty potrzebujesz pożyczyć od banku to musisz spłacać znacznie więcej… Pamiętaj o tym 😉

Ja używam Nest Banku i jestem bardzo zadowolony z tego konta. Jest darmowe, przejrzyste, łatwe w obsłudze oraz posiada intuicyjną aplikację na smartfona. Jeśli chcesz założyć sobie tam konto to kliknij na reklamę po prawej stronie. Pomożesz w rozwoju bloga oraz kanału YouTube, za co będę Ci ogromnie wdzięczny :).

Jak już masz konto bankowe i otwarte konto walutowe w euro (taka opcja jest na Polskę w KDP) to teraz wystarczy że te dane podasz do KDP i wystarczy czekać na pierwszą wypłatę. Jednak gdy otrzymasz ją na konto to nie zamieniaj tej kwoty w swoim banku, stracisz dużo pieniędzy na tym. Zobacz jaki ja to sprawdziłem:

Próbując zamienić EURO na PLN w Nest Banku części wypłaty a dokładniej 90,63 euro. Kurs pokazywał mi 4,13 zł a całkowitą sumę w złotówkach 374,98 zł. Niby wszystko ok, nic się nie da zrobić, klikam ok… zaraaaaz, na pewno nic się nie da zrobić? Hmmm Cinkciarz!

Cinkciarz.pl, darmowy kantor wymiany walut, którego używałem podczas mojego prawie 3-letniego pobytu za granicą, w UK. Już wtedy oszczędzałem znaczne sumy na przelewaniu oszczędności z konta Brytyjskiego na Polskie. Postanowiłem sprawdzić czy ma to w ogóle sens, gdy wyślę euro na konto cinkciarza i zamienię je na złotówki. Jak bardzo byłem zdziwiony gdy zobaczyłem że dzięki kilku minutom byłem w stanie zaoszczędzić z tej kwoty około 15 zł ! Kurs jaki wtedy był na Cinkciarzu to 4,29 zł i całość po przewalutowaniu to 389,19 zł.

Nie chcę wiedzieć jak wiele pieniędzy wcześniej straciłem na samym przewalutowaniu w banku, myślałem że nie są to duże kwoty. Teraz widzę jak bardzo się myliłem, więc jeśli robisz tak jak ja robiłem to polecam przestać.  Zarejestruj się na tym kantorze online lub też na innym jeśli uważasz że są lepsze. Za polecanie Cinkciarza nie mam oczywiście żadnych profitów ale chce żebyś wiedział, żebyś wiedziała że warto się nad tym zastanowić oraz podjąć decyzję czy tracić pieniądze czy więcej ich zatrzymywać u siebie.

Mam nadzieję że ten artykuł okazał się pomocny dla Ciebie. Jeśli chcesz zobaczyć jak te dane wyglądają na filmiku to zapraszam na mój kanał YouTube.

Pozdrawiam!

[video_player type=”youtube” youtube_show_title_bar=”Y” style=”7″ dimensions=”853×480″ width=”853″ height=”480″ align=”center” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ ipad_color=”black”]aHR0cHM6Ly95b3V0dS5iZS81UjZRSTZ3VGduYw==[/video_player]

 

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

  2 replies to "Wypłaty na Amazon KDP – Jak o to zadbać?"

  • Wojtek

   Cześc, co jesli w zaczalem przygode w grudniu i moj przychód to 0,56 euro, styczeń jest juz 14 E. Są jakieś limity ? Pozdrawiam,

   • Mariusz Bernacki

    Cześć 👋
    Limity odnośnie czego? Wypłaty? KDP wypłaci Ci pieniądze za grudzień w ostatnim dniu lutego- każde środki, nie ma limitu przy wypłatach 🙂 Pozdrawiam!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.