Niezbędne programy do pracy na KDP

Jakich programów i wtyczek powinieneś używać na KDP?

Do wyboru mamy tak na prawdę, dosłownie kilka programów wartych uwagi aby sprawnie pracować na KDP. Czy muszą być one płatne? Tak i nie. Czy płatne pomogą nam znacznie przyśpieszyć procesy publikacji i usprawniania pozycji? Stanowczo TAK.

Jeśli zaczynasz przygodę z publikowaniem książek na Amazonie i uważasz że nie potrzebujesz żadnych programów, to jesteś poniekąd w błędzie. Posiadanie i umiejętne używanie programów specjalnie do tego przeznaczonych często może być kluczowe oraz z pewnością ułatwi i usprawni różne procesy na KDP.

Zacznijmy od pierwszego programu, darmowego.

1.

DS Amazon Quick View – Jest to wtyczka do Google Chrome którą możesz bezpłatnie zainstalować i używać tyle ile chcesz. Firma ta udostępnia również płatne rozszerzenie które dodaje nam kilka możliwości. Takich jak badanie historii ceny, czy też wsparcie na każdej domenie Amazona (wszystkie rynki) Koszt to 63zł. Nie polecam kupowania wersji rozszerzonej, jest ona głównie przeznaczona pod model sprzedaży FBA. Czyli, handel produktami fizycznymi z magazynów Amazona.

Na czym polega działanie tej wtyczki? Służy ona głównie do szybkiego sprawdzania rankingu danej książki, szukając odpowiedniej niszy czy też słów kluczowych program ten znacznie przyspiesza sprawdzenie na której pozycji są dane ebooki czy też książki papierowe.

Pod daną okładką wyświetla nam się małe okienko z rankingiem:

 

2.

Google Keyword Planner – Jest to darmowy program z dostępem na stronie, dzięki któremu możemy znaleźć bardzo dobre słowa kluczowe do naszych książek lub kampanii reklamowych na Amazonie. Sam używam go pomocniczo przy tworzeniu dochodowych kampanii reklamowych na Amazon Advertising. Stosuje go jako dodatek do programu Publisher Rocket. Obsługa jest bardzo prosta, wystarczy się zarejestrować i już można korzystać z tego programu. Warto pamiętać aby zmienić w ustawieniach region na USA oraz wyszukiwanie na język angielski.

Poniżej screen z działania Keyword Planner:

3.

KindleSpy – Jest to płatna wtyczka do przeglądarki służąca do wszystkiego podczas tworzenia ebooka czy wersji papierowej. Obowiązkowa pozycja jeśli bierzesz się za ten biznes na poważnie. Koszt tej wtyczki to jedyne $47, na ten moment jest ona przeceniona z $97. Używam jej praktycznie od samego początku mojej przygody z KDP. Nigdy się na niej nie zawiodłem i jestem w 100% pewny że będzie ona przydatna do szukania odpowiedniej niszy, słów kluczowych oraz do szczegółowej analizy rynku. W mojej opinii wtyczka ta jest warta dużo więcej niż jedyne 50 dolarów.

Tak wygląda przykładowy screen z pracy KindleSpy:

4.

Publisher Rocket – Jest to płatny program do pobrania na komputer. Jedyny tak zaawansowany program służący głównie do generowania słów kluczowych dla kampanii reklamowych aczkolwiek nie tylko. Posiada również inne przydatne opcje. Wyobraź sobie że musisz znaleźć 1000 dobrych słów kluczowych dla jednej kampanii reklamowej ręcznie, szukając na Amazonie poprzez wyszukiwarkę. Brzmi kiepsko? Właśnie tak, będzie to katorga która potrwa kilka jak nie kilkanaście godzin. Publisher Rocket generuje 1000 dobrych słów kluczowych w około 5-10 min. Dodatkowo program ten wyszukuje tytuły popularnych książek oraz autorów związanych z danym słowem kluczowym. Obowiązkowy “must have” jeśli chodzi o pomocne programy dla przedsiębiorcy w branży KDP. Ja sam zacząłem go używać od jakichś 3 miesięcy i jestem ogromnie zadowolony. Tworzę coraz więcej kampanii reklamowych na których coraz lepiej zarabiam. Koszt tego programu już mi się dawno zwrócił. Cena to 97 dolarów. Gratis dostajemy całe szkolenie jak najlepiej używać tego programu.

Przykładowy screen z pracy Publisher Rocket:

 

Podsumowanie

Te 4 programy/wtyczki uważam za najlepsze z możliwych są to według mnie niezbędne programy do pracy na KDP. Są one pewne i na 100% się na nich nie zawiedziesz a będziesz na pewno zadowolony/a. Nie widziałem jeszcze lepszych programów które by tak usprawniały pracę przy publikowaniu książek na Amazonie. Jeśli używasz innych programów lub wtyczek daj znać w komentarzu, jak się sprawują i czy jesteś z nich zadowolony.

 

Pozdrawiam Cię i życzę miłego, spokojnego dnia 🙂

 

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

  2 replies to "Niezbędne programy do pracy na KDP"

  • Damian

   Mam pytanie jaki program dobrze kupić na początek kdspaj czy lepiej rocket publischera ? Jskbyś mógł mi doradzić będe wdzięczny . Mam już kilkanaście zrszytów ze zwierzętami ale nic się nie sprzedaje
   Pozdrawiam

   • Mariusz Bernacki

    Najlepiej przeanalizować czemu produkty się nie sprzedają, jeśli podążasz za moim kursem Amazon Kindle Project to predzej czy później sprzedaż nastąpi 🙂 Pozdrawiam!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.