Jakie konto wybrać do otrzymywania wypłat z KDP i ACX?

Zarówno Payoneer jak i mBank są kontami darmowymi, o ile nie zdecydujemy się na używanie karty kredytowej/debetowej. Tu i tu mamy dostępny język polski więc bariera językowa nie stanowi żadnego problemu przy korzystaniu z kont.

Podczas korzystania z mBanku mamy również możliwość prowadzenia konta osobistego oraz przelewania środków na inne konta bardzo szybko.

Jeśli chodzi o Payoneer to otrzymanie przelewu na polskie konto, trwa kilka dni. Nie uważam tego za jakiś duży minus, ponieważ zlecenie wysłania pieniędzy trwa chwilę. Po rejestracji konta na Payoneer musimy podpiąć nasze polskie konto bankowe i to wszystko. Możemy zlecać przelewy międzynarodowe. Dużym plusem przelewów z Payoneera jest widoczność kosztów przelewu który w cale duży nie jest przed wysłaniem pieniędzy, co mnie na początku zdziwiło. W mBanku zaś tej opcji nie mamy, wysyłamy bez wiedzy jakie będzie przewalutowanie.

Którego konta ja używam?

Osobiście używam obu kont. Konto w mBanku mam prywatnie, do tego utworzone konto wirtualne w EURO pod KDP. Otrzymuje na nie comiesięczne przelewy za książki. Jeśli chodzi o Payoneer to wykorzystuje go do różnych opłat, kiedy płacę w dolarach.

Podczas korzystania z Payoneera, serwis ten udostępnia specjalną opcję szybkiego połączenia między innymi z KDP, Upwork czy też Fiverr. Dzięki któremu w kilka chwil możemy skonfigurować pomyślnie konto w tym serwisie. Skoro jest w pełni darmowy to dlaczego nie skorzystać?

Zarówno mBank jak i Payoneer oferują promocję, dzięki której możesz otrzymać trochę pieniędzy. W przypadku mBanku jest to 140zł. Jedyne co musisz zrobić to kliknąć w poniższy link i przeczytać warunki oferty które są bardzo proste.

mBank

Payoneer natomiast oferuje $25 za zarejestrowanie się, jeśli tylko uzbierasz na swoim koncie pierwszy tysiąc dolarów. Przy publikowaniu na Amazonie i ACX nie jest to wcale trudne. Odwiedź poniższy link aby dowiedzieć się więcej o tej darmowej ofercie.

Payoneer

Podczas wyboru konta bankowego na którym będziesz zbierał/a środki z książek, zeszytów czy też audiobooków najbardziej istone jest to aby wybrać darmowe konto. Jeśli planujesz otworzyć jakieś konto płatne, wiedz że robisz źle 😉 Ja sam polecam Ci te dwa, przedstawione wyżej konta, bo sam ich używam i spisują się świetnie, nic za nie nie płacę a pieniądze przelewam praktycznie kiedy chcę. Payoneer pobiera małą część przy każdym otrzymanym przelewie, jednak to i tak lepiej jak przewalutowanie automatyczne przez bank.

Używasz innego konta do wypłat z Amazona? Daj znać w komentarzu. Spokojnego i owocnego dnia 🤑

 

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

  4 replies to "Jaki bank wybrać? mBank czy Payoneer?"

  • Maciej

   Hej Mariusz – czy Payoneer Tobie też pobiera prowizje od każdej wpłaty/przelewu z Amazona? Ja zauważyłem że u mnie pobiera 1% , a myślałem że to konto będzie kompletnie darmowe.

   • Mariusz Bernacki

    Hej,
    Tak Payoneer już pobiera mały procent niestety ale z czegoś musi się utrzymać. Konto jest darmowe, otrzymywanie dużych przelewów, wiąże się z małą opłatą.

  • mateusz

   Hej jak zrobić zeby już więcej nie pobierało pieniędzy z mojego konta bankowego creativefabrica ??

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.