Interpretacja Indywidualna

Na moim kanale YT i stronie pojawiły się już materiały dotyczące rozliczania podatkowego z dochodów zarobionych na Amazon KDP. Oczywiście moje materiały są jedynie informujące, zawsze w kwestiach podatkowych kieruje do osób odpowiednich jak doradca podatkowy lub prawnik. Materiał przedstawia odpowiedź na moje rozległe zapytania dotyczące tego, czy mogę rozliczać się na Amazon KDP jako osoba fizyczna (raz w roku) pomimo tego że prowadzę działalność gospodarczą.

Krajowa Informacji Skarbowa potwierdziła moje stanowisko i dzięki temu nie ma już złudzeń w jaki sposób można prowadzić i rozliczać biznes na Amazon KDP. Oczywiście najlepiej samemu stworzyć interpretację indywidualną, aby mieć pewność w swojej sytuacji oraz dodatkowo dokument poświadczający że KIS potwierdza to stanowisko. Każdy przypadek może być różny i w żaden sposób nie gwarantuje pozytywnego rozpatrzenia wniosku ORD-IN.

Na początku drogi na Amazon KDP nie musimy się tym totalnie przejmować, mając prawo do działalności nierejestrowej. Jest to działalność prowadzona przez osobę fizyczną, z której uzyskiwany, miesięczny dochód jest niższy od 50% pensji minimalnej. Nie płacisz wtedy ZUS-u ale musisz pamiętać że gdy przekroczysz 50% minimalnej pensji w danym roku (na 2020 rok jest to 1300zł) to masz kilka dni na otworzenie działalności gospodarczej, chyba że rozliczasz się jako osoba fizyczna, tak jak jest to w przypadku Amazon KDP, wtedy nie musisz otwierać działalności gospodarczej.

[video_player type=”youtube” youtube_show_title_bar=”Y” style=”1″ dimensions=”853×480″ width=”853″ height=”480″ align=”center” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ ipad_color=”black”]aHR0cHM6Ly95b3V0dS5iZS91VFk2NlpVWHU5QQ==[/video_player]

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

  2 replies to "INTERPRETACJA INDYWIDUALNA… – Amazon KDP *Podatki*"

  • Andrzej

   Gratuluję, to wspaniała wiadomość, Panie Mariuszu.
   Ja działalności gospodarczej nie mam ani nie jestem “Vatowcem”. Na Amazon KDP miesięczny dochód z działalności nierejestrowej można bardzo łatwo przekroczyć, dlatego blokował mnie fakt konieczności założenia DG. Mam nadzieję, że w przypadku osób, takich jak ja, też można rozliczać się jako osoba fizyczna.

   • Mariusz Bernacki

    Tak ale pamiętaj że najlepiej wystosować taki pismo z zapytaniem do KIS, by mieć 100% pewności że Twoja sytuacja jest idealna aby rozliczać się jako osoba fizyczna. Jednak zrób to dopiero gdy zaczniesz osiągać fajne zarobki, poniżej konieczności otworzenia działalności gospodarczej. Pozdrawiam!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.