Publikowanie książek w 2019 roku na Amazonie

 

 

Chciałbym dziś poruszyć temat publikowania na Amazonie w 2019 roku. Często słyszę że Amazon już się skończył, że jest przepełniony bla, bla, bla. Można tak powiedzieć o każdym biznesie który jest popularny. Prawda jest taka że gdy mamy dobry pomysł i zaangażujemy się w 100% przez długi czas w jakiś biznes to są ogromne szanse że osiągniemy sukces. Wiele osób podejmuje się biznesu i kończy go po paru tygodniach lub miesiącach, bo nie widzi żadnego rezultatu. Właśnie te osoby najczęściej później oceniają dany biznes jako nie opłacalny i twierdzą że np. Amazon już jest przepełniony.

Otóż, nie jest. Na Amazonie z roku na rok przybywa coraz więcej klientów i jeśli chodzi o książki jest wiele nisz i słów kluczowych które mogą przynieść wciąż ogromne korzyści finansowe na lata.

Jeśli dopiero chcesz lub zaczynasz przygodę z Amazon KDP to przygotuj się na opinie typu: “nie uda Ci się”, “tam można było zarobić kilka lat temu”, “szkoda kasy, lepiej odkładaj na emeryturę” i inne bardzo podobne opinię. Mają one na celu zniechęcenie Ciebie przed osiągnięciem sukcesu. Niestety ale podczas rozpoczynania biznesu właśnie tak to wygląda. Rozpoczynanie jakiegokolwiek biznesu to trudny okres, nikt temu nie zaprzeczy. Każdy kto osiągnął sukces na pewno potwierdzi że ciężka praca, sumienność i poświęcenie czasu, owocuje.

 

Co jeśli nie mogę sprzedać żadnej książki na Amazonie?

Najpierw, warto zadać sobie takie pytania; Co robię aby moja sprzedaż ruszyła? Czy tworzę wystarczająco dobrą treść w książkach? Czy przykładam się do jakości okładek? A może wydaje jak najwięcej, jak najtańszym kosztem, byle wydać i zarabiać. Wydawanie książek na Amazonie w latach 2016-2018 było banalnie łatwe. Wystarczyło stworzyć krótki poradnik, którego zlecenie wtedy kosztowało grosze. Stworzyć tanią, dość ładną okładkę i to wszystko. Sprzedaż organiczna następowała od razu, z racji niezbyt dużej konkurencji.

Teraz, w roku 2019 jest już zupełnie inaczej. Amazon oraz czytelnicy oczekują czegoś więcej od autorów. Czego? Dłuższych książek, lepszej okładki, unikatowej treści, która niesie za sobą wysoką jakość a nie krótkich artykułów, które każdy zna lub może przeczytać w internecie. Wydając ebooka czy też wersje papierową książki mającą 30-50 stron to biznesowy strzał w kolano. Jasne, zarobisz parę groszy na samym początku ale Twoja książka zgaśnie po jakimś czasie lub co gorsza otrzyma dużo negatywnych opinii ze względu na to jak krótka jest.

Ja w moim kursie Amazon Kindle Project (Premiera 15 Czerwca) sugeruje aby osiągnąć powyżej 100 stron a najlepiej zbliżyć się do 150 stron. Koszt tej książki wzrośnie ale też więcej i dłużej będziemy na niej zarabiać. Co prędzej czy później zwróci się nam z dużo większą nawiązką.

 

Amazon się zmienia…

Jeszcze kilka miesięcy czy też lat temu Amazon KDP cechował się zupełnie innymi funkcjami. System z miesiąca na miesiąc jest usprawniany i dużo łatwiejszy, pod względem procesów publikacji czy też promowania książek. Niedawno powstał zmodernizowany system Amazon Advertising który jest narzędziem do promowania ebooków i wersji papierowych książek. Warto poznać jak on działa bo dzięki niemu możemy napędzić sprzedaż i wykreować tzw. “kule śniegową”.

 

Reasumując

Publikowanie książek w 2019 roku na Amazonie jest opłacalne i będzie na pewno przez kolejne lata. Od Ciebie zależy czy zarobisz trochę czy dużo. Jeśli masz głowę pełną pomysłów oraz myślisz że taki sposób zarabiania mógłby się przerodzić w pasję to nie wahaj się. Zrób to ! Zarabianie przez internet stoi teraz otworem jak nigdy wcześniej i czym prędzej się tym zainteresujesz na poważnie tym szybciej i więcej będziesz w stanie zarobić i dzięki temu budować swoją wolność finansową. Kto by nie chciał być wolny finansowo, nie martwić się o to jak utrzyma siebie, rodzinę, dzieci. Każdy kto myśli zdroworozsądkowo. Liczę że to właśnie Tobie i innym czytającym ten artykuł to się to uda i że mój blog czy też kurs da Ci wiatru w skrzydła, jeśli dalej masz niepewności co do tego sposobu zarabiania.

Miłego i owocnego dnia !

Zarabiaj z pasją !

 

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.