Sprzedaż na Amazon KDP

Pozornie prosta sprawa, lecz jednak wiele osób pytało mnie jak utworzyć na KDP dany produkt, który posiada np. dodatkowe zdjęcia. Często możemy trafić na paperbacka który jest sprzedawany i posiada więcej zdjęć niż klasyczne 2, czyli przód i tył. Jak to zrobić? No cóż hmm… nie da się. Już zabieram się za wytłumaczenie tego.

Na Amazon KDP mamy możliwość stworzenia jedynie 2 rodzajów produktów. Są nimi ebook oraz paperback. W przypadku ebooka nic tutaj nadzwyczajnego, produkt digitalny, którego można zakupić, pobrać na; urządzenie kindle, smartfon, tablet czy też na komputer. Jednak w przypadku paperbacka, a dokładniej książki w miękkiej oprawie, to już tutaj mamy rożne możliwości tworzenia i sprzedaży produktu. Możemy wybrać i stworzyć różne rozmiary produktu, zadecydować czy środek ma być w kolorze, jaki rodzaj/kolor papieru ma być użyty (dostępny jest biały i kremowy) oraz czy okładka ma być matowa lub błyszcząca. Nic tak na prawdę poza tym nie możemy stworzyć.

Nie da się przez Amazon KDP wydać książki w grubej oprawie, czy też stworzyć notatnik ze spiralą na grzbiecie produktu. Takie opcje oferowane są przez inne serwisy, które często współpracują z KDP. W filmiku przedstawiłem jakie serwisy są tuż za Amazonem oraz, które dają możliwość stworzenia twardej oprawy książki czyli hardcover. Gdy zaczynasz drogę publikowania na Amazon KDP, to nie przejmuj się od razu wszystkimi innymi serwisami, bo jest ich zbyt wiele. Skup się na KDP i wtedy, kiedy osiągniesz “pełną” wiedzę to zacznij dywersyfikować swoje produkty na inne serwisy.

Pamiętaj jednak, że gdy jesteś w KDP Select, nie możesz publikować swoich ebooków na innych serwisach. Natomiast w pełni legalnie, możesz publikować wszędzie produkt paperback, czyli książkę drukowaną na żądanie. Ja używam w tym przypadku IngramSpark i serwis ten spisuje się świetnie. Totalnie za darmo masz możliwość pomnożenia swoich książek, nie tylko na Amazon, a również na innych serwisach, bo tak właśnie działa IngramSpark, udostępnia Twoją pozycję na różne serwisy, sklepy i biblioteki internetowe.

ingramspark

Reasumując

Na Amazon KDP utworzysz jedynie ebooka i paperbacka. Gdy chcesz, aby do Twojej listy dostępnych form książki dołączył audiobook i hardcover, to musisz to opublikować na innych serwisach. Audiobookami na rzecz Amazona zajmuje się ACX (jest to gałąź Amazona), a hardcoverami IngramSpark lub Lulu (Lulu na dany moment nie oferuje dystrybucji na Amazon). Oczywiście znajdą się pewnie inne serwisy, które również to oferują ale ja znam te jako godne polecenia. Sprzedaż na Amazon KDP moim zdaniem dalej zostanie numerem TOP 1.

 

[video_player type=”youtube” youtube_show_title_bar=”Y” style=”1″ dimensions=”853×480″ width=”853″ height=”480″ align=”center” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ ipad_color=”black”]aHR0cHM6Ly95b3V0dS5iZS93SUJxWXlEb1hWcw==[/video_player]

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

    2 replies to "Co można sprzedawać na Amazon KDP"

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.