Amazon KDP i moje publikowanie

Mamy nowy rok i wiele zapytań, czy Amazon się już skończył, czy publikowanie jest opłacalne, czy da się z tego wyżyć, czy, czy, czy. Ciągle te same pytania, często bez podjęcia próby na własnej skórze. Ja też mógłbym tak ciągle myśleć i gdzie byłbym teraz? W tym samym miejscu co wtedy, czyli z pozycji finansowej, w miejscu przeciętnym. Zarabiałbym na etacie i jakoś żył, większość czasu pewnie spędzałbym na graniu w gry, oglądaniu filmów, seriali, spotykaniu się ze znajomymi i na innych rzeczach, które w wielu przypadkach są po prostu przeciętne. Nie żebym miał coś do spotykania ze znajomymi, lubię i jest to oczywiście na plus, o ile nie są to znajomi, którzy ciągną Cię w dół.

Postanowiłem inaczej, wziąłem życie w swoje ręce i pomyślałem że spróbuje z biznesem na Amazon KDP. Oczywiście nie rzuciłem od razu wszystkiego, aby zająć się publikowaniem. Zdawałem sobie sprawę że to długi proces i sama nauka wszystkiego trwa bardzo długo. Do tej pory ciągle uczę się nowych rzeczy (co sprawia mi olbrzymią przyjemność). Na samym początku 2019 roku, powiedziałem jednemu koledze że chcę zacząć na Amazonie, wiesz jaka była jego reakcja? “eee, spóźniłeś się kilka dobrych lat”. Dobrze że go nie posłuchałem 🙂 Teraz bez problemu mogę się utrzymać z publikowania. Oczywiście moje dochody, to nie tylko KDP ale i IngramSpark, ACX, kursy, afiliacje, wszystkie dobre promocje btw. nowe dostępne są tutaj: Szybki Zarobek.

Staram się wciąż rozwijać mentalnie i finansowo bo po to żyjemy, aby dawać jak najwięcej oraz czerpać z życia garściami. Jasno mówię, że nie zarabiam “Bóg wie ile”. Mógłbym wynająć najlepsze auto z wypożyczalni na godzinę, cyknąć kilka fotek lub nagrać story na Instagrama z tłem tego auta by pokazać że mam od groma pieniędzy. Jednak tego nie robię. Czemu? Bo cenie w sobie prawdomówność i wiem że w takie bajki już nikt nie wierzy i nie mógłbym tak robić i patrzeć w lustro o każdym poranku. Pokazuje swoje raporty takie jakie są, być może będą one coraz większe pod względem wypłat, pewnie tak będzie bo ciągle publikuje. Raz mniej, raz więcej. Jednak ciągle to robię (publikuje) bo sprawia mi to bardzo dużą przyjemność. Jak wcześniej wspomniałem mam na głowie sporo innych rzeczy jak kursy, kanał YouTube, blog i inne. Dlatego, nie jestem w stanie poświęcić swojego czasu tylko na tworzenie i publikowanie na KDP.

Każdy z nas ma do wykorzystania 24h w ciągu dnia, wymówki typu ” ja nie mam czasu”, są tymi najprostszymi do złamania. Serio, wystarczy chcieć, zrobić pierwszy krok. Jak się mocno zmotywować? Zakup kurs, najlepiej dwa (jakikolwiek- nie mówię tu tylko o moich kursach) tak abyś wydał pieniądze, to Cię zmotywuje że poświęciłeś pieniądze i co z tym zrobisz? Stracisz je? W przypadku droższych kursów, nie było by Ci szkoda? No właśnie.

Biznes na Amazon KDP wbrew pozorom nie jest dla wszystkich ale każdy jest w stanie na nim zarabiać. Co mam na myśli przez słowa, “nie jest dla wszystkich”? Jeśli nienawidzisz technologii, nie lubisz używać komputera, smartfona, nie umiesz pracować samemu, totalnie nie znasz i nie chcesz się uczyć języka angielskiego, to właśnie jesteś taką osobą dla której to nie jest odpowiedni biznes. Jednak jeśli lubisz pracować sam, komputery, grafiki, smartfony to jest to czego lubisz używać to właśnie być może odnajdziesz się w tym biznesie online idealnie. Wyobraź sobie że nie musisz wstawać rano do pracy, nie idziesz na popołudniówkę lub nockę (jeśli pracujesz zmianowo) za to siadasz w wygodnym fotelu, przed komputerem i w ciszy sobie pracujesz. Oczywiście często nie jest tak kolorowo, bo bycie szefem dla samego siebie wymaga olbrzymiej determinacji oraz ciągłej walki o to aby kontrolować swój czas pracy, obowiązki domowe czy też inne ważne rzeczy dnia codziennego.

Amazon KDP w 2020 roku będzie się dalej rozwijał, zmieniał (oby na lepsze). Co raz więcej osób sprzedaje swoje produkty ale i więcej osób przychodzi po to aby kupować. Ecommerce rośnie z roku na rok w co raz większą siłę i nie wydaje mi się żeby coś się miało zmienić w przeciwną stronę. Jak dobrze wiesz Amazon nie działa oficjalnie w Polsce, możesz jednak zamówić sobie coś poprzez rynek Niemiecki i jest duże prawdopodobieństwo że dana rzecz zostanie wysłana z magazynu znajdującego się w Polsce. Natomiast wyobraź sobie co się stanie jak Amazon oficjalnie wejdzie na Polski rynek. Według mnie Allegro automatycznie zgaśnie lub zacznie walczyć, obniżając koszta prowizji od sprzedaży itd. To są oczywiście tylko moje przemyślenia i może być zupełnie inaczej, dodatkowo nie wiadomo, czy i kiedy Amazon pojawi się u nas oficjalnie. Mam nadzieję że tak się stanie. Wtedy, każdy autor czy też przedsiębiorca, sprzedający książki miałby znacznie ułatwioną drogę sprzedaży swoich książek. Dobrze, póki co nie ma takiej opcji. Na Amazon KDP nie możemy publikować w języku polskim na tą chwilę i tego się trzymajmy.

Co się zmieni w publikowaniu na Amazon

Jest kilka rzeczy, które się zmienią w tym roku w przypadku publikowania na Amazon KDP.  Produkty no content to produkty bez jakiejkolwiek treści w środku, czyli zeszyt w kratkę, linię czy po prostu pusty. Ta opcja zarabiania jest co raz trudniejsza bo stworzyć taki produkt jest bardzo łatwo i zwykle trwa to kilka minut. W przypadku produktów low content, takich jak planery, kolorowanki, rożne gry, puzzle itp. mamy bardzo dużo możliwości aby przyciągnąć potencjalnego klienta, jednak stworzenie takich produktów nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Ja w tym roku mocno będę się skupiał na produktach dla dzieci, sposoby na to przedstawiam u siebie w kursie “Kids Book Project“. Ten kurs otwiera głowę na setki pomysłów do wykonania, które można tworzyć i zarabiać na nich przez cały rok. Dodatkowo okazyjne święta podkręcają te sprzedaże. Jeśli jednak jesteś początkującą osobą w tym biznesie to produkty no content będą idealne na sam początek, aby nauczyć się podstaw publikowania. Później możesz przejść na produkty low content i tworzyć tyle na ile pozwoli Twoja kreatywność.

W przypadku ebooków zmienia się jakość publikowania. Nikt już nie chce tracić pieniędzy na krótkie pozycje, które można przeczytać w 30 minut. Czytelnicy w cenie $2.99 wolą wybrać pozycję, która ma 100-150 stron niż taką która ma tych stron 50. To już nie te czasy. Publikując ebooki tak krótkie, narażasz się na złą opinię klienta i niską lub też żadną sprzedaż. Lepiej się do tego przyłożyć, zaplanować wszystko dokładnie i opublikować pozycję, którą sam byś kupił. Niektórzy doradzają aby publikować książki z ilością stron od 5 do 7 tysięcy słów. Jest to stanowczo za mało aby osiągnąć świetną sprzedaż.

Kopiowanie innych… Jest jedną z najgorszych rzeczy jaką możesz zrobić podczas publikowania na Amazon. Oczywiście możesz zaczerpnąć pomysł z danego produktu ale nie rób kopii 1:1. Narażasz się wtedy na problemy w postaci zbanowania konta KDP oraz pozwania o plagiat, co wiąże się z problemami prawno-finansowymi. Stanowczo odradzam i polecam tworzyć oryginalne treści. Wtedy nie dość, że postępujesz zgodnie z regulaminem to dodatkowo podczas sprzedaży czujesz satysfakcję że sam coś stworzyłeś od początku do końca i ktoś to docenił po przez zakup. Najlepiej jak będą to setki a nawet tysiące zadowolonych klientów :).

Reasumując

2020 rok będzie nadal dobrym rokiem aby wejść w biznes publikowania poprzez Amazon. Pamiętać należy że nie tylko KDP umożliwia publikowanie produktów low/no content, ebooków czy też ich wersji papierowych. Myślę że w tym roku można będzie się spodziewać rozwoju już obecnych serwisów, które dają opcje publikowania i zarabiania oraz stworzenie nowych, na co oczywiście czekam aby to wszystko dla Was testować. Już niedługo planuje wydać kolejną książkę oraz oczywiście wersję audiobook tej pozycji, lecz jednak nie skorzystam z ACX a innego serwisu o którym opowiem wkrótce. Strona ta zapowiada się bardzo dobrze i co najważniejsze pozwala publikować osobom mieszkającym w Polsce :).

[video_player type=”youtube” youtube_show_title_bar=”Y” style=”1″ dimensions=”853×480″ width=”853″ height=”480″ align=”center” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ ipad_color=”black”]aHR0cHM6Ly95b3V0dS5iZS8zSlhTOWl0STY4MA==[/video_player]

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.