Darmowe promowanie produktów na KDP

Metod na promowanie produktów jest kilka, jednak darmowych a zarazem skutecznych metod praktycznie nie ma. Amazon KDP daje nam właśnie taką możliwość i dzięki 5 Days Free Book Promotion i Kindle Countdown Deal możemy znacznie poprawić sprzedaż swoich produktów. W tym materiale skupię się na opisaniu pierwszego sposobu czyli na 5-dniowej darmowej promocji na książki. Drugi sposób omówię w kolejnym materiale.

Czy ta promocja jest przeznaczona dla wszystkich pozycji? Nie. Promocja obejmuje jedynie produkty Kindle czyli ebooki. Czy każdy może skorzystać z tej promocji? Tak i nie. Dlaczego? Aby móc skorzystać z tych promocji trzeba być “enrolled” w KDP Select. Czyli, tak jakby podpisać z nimi umowę na 90 dni, która będzie obligowała Ciebie jako twórce do udostępniania danego ebooka tylko dla Amazon. Jeśli chcesz korzystać z innych serwisów, to nie możesz przystąpić do KDP Select. Jest to bardzo istotne i lepiej w żaden sposób nie sprawdzać tego. W przypadku paperbacków, można je udostępniać wszędzie.

Jakie możliwości daje 5 Days Free Book Promotion?

Jak sama nazwa wskazuje, ebook w danym okresie (od 1 do 5 dni) może być dostępny zupełnie za darmo dla wszystkich. Jednak, nie działa to już jak kiedyś. Jeśli więc przeczytasz informację w której, ktoś piszę lub mówi że ta promocja wybija do góry w rankingu, to niestety jest to już nieaktualne. Teraz ta promocja ma zupełnie inny charakter i całkiem inaczej można ją wykorzystywać. Podczas darmowej promocji, można przede wszystkim “sprzedać” bardzo dużo sztuk i liczyć na dobre opinię. Co rzecz jasna niestety rzadko się zdarza. Dużo osób używa tej promocji, aby zdobyć opinię w inny sposób, po prostu je kupić. Oczywiście jest to jakiś sposób ale trzeba wiedzieć że jest to niezgodne z regulaminem Amazon KDP. Niestety Amazon nie wprowadził jeszcze pomysłu, aby każdy klient dostawał w przyjazny sposób opcję wystawienia opinii. Takiej jaka jest zgodna z sumieniem klienta. Jeśli jednak mamy możliwość rozdania bardzo dużej ilości sztuk, to mam kilka fajnych sposobów jak to zrobić, aby na tym zyskać.

Pierwszym dobrym sposobem jest:

Zbieranie listy mailingowej, dzięki której możemy później nawiązać kontakt odnośnie nowych pozycji lub też poprosić o szczerą opinię pod produktem. Brzmi fajnie, co nie? Moim zdaniem jest to bardzo dobra opcja i regulamin Amazona nie reguluje tego jako łamanie warunków. Chyba że namawiamy klienta do pozytywnych opinii, to już co innego. Już na dniach dodam lekcję do kursu Amazon Kindle Project. Przedstawiony zostanie w niej proces jak krok po kroku stworzyć listę mailingową, lead magnet oraz wszystko inne co jest potrzebne, aby legalnie starać się o opinię pod produktem.

Drugim dobrym sposobem jest:

Za pomocą darmowych dni możemy również wypromować swój produkt sprzedawany na platformie Amazon FBA. Przykładowo, zajmujesz się sprzedażą gum do rozciągania fitness. Możesz stworzyć ebooka z przykładowymi ćwiczeniami oraz zdjęciami, co może przyciągnąć klientów z KDP ale również z rynku FBA. Jeśli oferujesz tego ebooka za darmo i jest on na bardzo wysokim poziomie to Twój produkt jest bardziej atrakcyjny. Oczywiście nie mówię tutaj o ebooku na 10 stron tylko o poważnej pozycji, która przyniesie wiele pożytku dla klienta. Może to być również w pewnym stopniu Twoja historia jako “sportowca”.

Trzecim dobrym sposobem jest:

Przyciągnięcie potencjalnego klienta na Twoją stronę sprzedażową lub do możliwości wyboru formatu książki. Ludzie są różni. Jedni lubią książki w postaci ebooka, drudzy w formie papierowej, zaś trzeci jako audiobook. Jest to w zupełności zrozumiałe przeze mnie ponieważ ja sam lubię każdy z tych rodzajów. Mam masę ebooków, coraz więcej książek papierowych i kilkanaście audiobooków. Każdy format ma coś w sobie a dając pełną gamę możliwości, znacznie łatwiej pozyskać klienta. Natomiast, jeśli chodzi o stronę sprzedażową, czyli konto na Author Central, klient wchodząc na darmową pozycję, często zagląda na inne produkty danego autora i poprzez dobrą darmową książkę jest zachęcony, aby kupić inną u tego samego źródła.

Jak widzisz darmowe promowanie produktów na KDP daje różne możliwości i to od Ciebie zależy jak wykorzystasz te 5 dni na 3 miesiące. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak utworzyć tą darmową promocję to proszę odtwórz filmik poniżej, poradnik jest na samym końcu. Polecam przesłuchać cały filmik, gdyż tutaj słowo pisane może zawierać czasem więcej danych a czasem mniej z racji że tworzę te materiały osobno i dość spontanicznie.

Miłego dnia! 🙂

 

 

[video_player type=”youtube” youtube_show_title_bar=”Y” style=”1″ dimensions=”853×480″ width=”853″ height=”480″ align=”center” margin_top=”0″ margin_bottom=”20″ ipad_color=”black”]aHR0cHM6Ly95b3V0dS5iZS8zY1g3YTVvcE4tVQ==[/video_player]

📣 Zasubskrybuj: https://hosting2410220.online.pro/autoinstalator/wordpress/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

    2 replies to "5 Days Free Promotion – Darmowe Promowanie Produktów na Amazon KDP"

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.